با مقالات گرما گستران به روز باشید

مبدل حرارتی چیست؟

شرکت گرما گستران آرامیس،با سابقه درخشان در تولید انواع بویلر بخار ، روغنداغ، آبگرم و ساخت مخازن ذخیره قیر و پالایشگاهی

به بیان ساده ، مبدل حرارتی وسیله ای است که گرما را از یک محیط به محیط دیگر منتقل می کند ، یک کولر روغن هیدرولیک یا مثال با استفاده از آب سرد یا هوا گرما را از روغن داغ حذف می کند. متناوباً یک مبدل حرارتی استخر شنا از آب گرم دیگ بخار یا مدار آب گرم خورشیدی برای گرم کردن آب استخر استفاده می کند. گرما توسط هدایت از طریق مواد مبدل منتقل می شود که محیط های مورد استفاده را جدا می کند. یک مبدل حرارتی پوسته و لوله مایعات را از طریق لوله ها عبور می دهد و در آنجا به عنوان مبدل حرارتی خنک کننده هوا ، هوا خنک را از طریق هسته پره ها عبور می دهد تا مایع خنک شود.

چه نوع مبدلهای حرارتی موجود است؟

مبدلهای حرارتی انواع مختلفی دارد ، سه نوع اصلی که ترمکس تهیه می کند.پوسته و لوله؛ مبدلهای حرارتی پوسته و لوله از تعداد زیادی لوله کوچک تشکیل شده است که درون یک پوسته استوانه ای قرار دارند. لوله ها با استفاده از یک بسته لوله یا “پشته لوله” در سیلندر قرار می گیرند که می تواند دارای صفحات لوله ثابت (به طور دائمی بر روی بدن ثابت باشد) یا در مورد مبدل های حرارتی ترمکس یک پشته لوله شناور است که اجازه می دهد بسته نرم افزاری لوله گسترش یابد و با شرایط حرارتی مختلف منقبض می شود و همچنین اجازه می دهد بسته نرم افزاری لوله برای سرویس و نگهداری به راحتی جدا شود.

نوع صفحه مبدل های حرارتی صفحه ای تقریباً به همان روشی که مبدل حرارتی پوسته و لوله است ، با استفاده از یک سری صفحات انباشته به جای لوله ، کار می کنند. مبدلهای حرارتی صفحه ای بسته به نوع کاربرد و مایعات مورد استفاده ، معمولاً منقل یا واشر می شوند. ساختار جمع و جور فولاد ضد زنگ آنها را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در مبردها یا فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی تبدیل می کند.

جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان با شماره 02146069985 یا 09212628278 تماس حاصل نمایید.

هوا خنک مبدل های حرارتی با خنک کننده هوا معمولاً در وسایل نقلیه یا سایر برنامه های موبایل که منبع آب دائمی خنک در دسترس نیست استفاده می شوند. ترمکس بسته های خنک کننده ترکیبی (یا کولرهای ترکیبی) را طراحی و تهیه می کند که کولر آبی کت موتور ، کولر روغن و کولر هوای شارژ را در یک واحد واحد کاهش می دهد و باعث کاهش نیاز فضای و بهبود کارایی می شود. هوای خنک یا توسط فن یا جریان هوا ناشی از حرکت خودرو تأمین می شود.