5 نکته برای گرفتن انرژی بیشتر از موتورخانه

folder_openمقالات, موتورخانه
comment۱۷ دیدگاه

طول متوسط عمر یک موتورخانه 12 سال می باشد. مهم آن است که با رسیدگی مرتب از آن محافظت کنید تا طول عمر آن را حفظ کنید. اگر سیستم دیگ بخار و حرارت مرکزی شما با کیفیت باشد ، از سوخت کمتری استفاده می کنید و متعاقبا هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

موتورخانه خود را به طور منظم سرویس کنید. 


هر ساله به شکل منظم موتورخانه خود را به دست یک سرویس کار حرفه ای و آگاه بسپارید. این سرویس کار با برسی و آزمایش سیستم شما می تواند عیوب موتورخانه شما را پیدا کند و در صورت نیاز به شما بابت هر نقص موجود در سیستم هشدار بدهد.در نگاه اول هزینه سرویس سالیانه هزینه دارد اما این موضوع را در نظر بگیرید که در صورت نقص در سیستم از هزینه های احتمالی جلوگیری نمایید.هزینه های از قبل برآورد شده را می توان مدیریت کرد اما هزینه های تحمیلی بدون اطلاع قبلی را سخت تر می توان مدیریت کرد. لذا در این موارد خساست به خرج ندهید.

سیستم خود را با ضد زنگ محافظت کنید

پوشش رنگی و ضد زنگ باعث می شود لوله ها ، اتصالات و سیستم شما در مقابل رطوبت و لجن ها حفاظت شود. این عمل باعث کاهش سرعت خوردگی می شود و این کار به نوبه ی خود به تنهایی می تواند کارایی حرارتی سیستم شما را تا 3% افزایش دهد.

موتورخانه خود را به صورت منظم روشن کنید.

نیاز است در طول سال حتی فصول گرم موتورخانه خود را روشن کنید و برای حداقل 10 دقیقه هم که شده آب را داخل لوله های خود کرده و سیستم را تست کنید. این عمل باعث می شود سیستم شما مدت طولانی خاموش نبوده و اگر عیبی دارد خود را نشان دهد در این صورت در زمستان سورپرایز نمی شوید و می توانید از قبل برای حل مشکل راه حلی پیش بینی کنید.

نصب ترموستات و سیستم های کنترل

نصب ترموستات دمای محیط و ترموستات رادیاتور ها به شما این امکان را میدهد تا دمای اتاق را تنظیم نمایید . نصب و استفاده درست از ترموستات این امکان را به شما می دهد تا هزینه های خود را به اندازه قابل توجهی کم کنید. کم کردن این هزینه ها می تواند حتی در سال اول مبلغ خرج شده برای خرید ترموستات را پوشش دهد. این قبض تا حدود 500 هزار تومان در سال تخمین زده شده است.

عایق کاری

با عایق کاری سیستم موتورخانه ، درب و پنجره ها ، درز های موجود می توانید باعث شوید گرمای هدر رفته را کاهش دهید و گرما در سیستم باقی بماند. با یک عایق کاری ساده در پنجره ها و درب ها و همچنین لوله های موتورخانه می توانید حداقل سالیانه حدود 100 هزار تومان از هزینه خود کم کنید.

۱۷ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پست های مشابه

فهرست
مشاوره و پشتیبانی آنلاین